סוגי אתרים

איזה אתר מתאים לכם – בחירת סוג האתר

בשלב הראשוני, לפני כתיבת התוכן, העיצוב ובניית האתר, עלינו להגדיר מהם מטרות האתר ולמה הוא ישמש, מי קהל היעד ובאיזו זירה הוא מתמודד ומיהם מתחריו. קיימים סוגים רבים ושונים של אתרי אינטרנט, לכל אחד שימושיות אחרת המתבטאת במבנה שונה ובחוויות משתמש שונה.

דפי נחיתה

דף נחיתה הוא הדף אליו "נוחת" המשתמש בלחיצה על קמפיין פרסומי. מטרתו העיקרית לרוב היא לייצר לידים – פניות של משתמשים, לרוב באמצעות טופס הרשמה ייחודי. אך לעיתים דף הנחיתה מיועד גם לגרום למשתמש לבצע פעולות אחרות כמו למשל רכישת מוצר מסויים. המיקוד של דף הנחיתה הוא בביצוע המרות. כלומר, שכמה שיותר משתמשים יבצעו את הפעולה אליה כיוונו ולמעשה להפוך ללקוחותינו.

מיני-סייט

בדומה לדף נחיתה, מיני סייט הוא אתר שלרוב יגיעו אליו דרך לחיצה על מודעה פרסומית או דרך מנועי חיפוש. בשונה מדף נחיתה, אתר מיני סייט בנוי מעד 4 עמודים אך גם הוא מתמקד בנושא אחד. במקרים רבים מיני-סייט הוא תת אתר של אתר גדול יותר, ולכן הוא יושב על subdomain. מכיוון שמיני סייט קטן יחסית, מומלץ שהתוכן שבו יהיה קצר וקולע למטרותה לשמה הוא נוצר. בוסף כדאי למזער ככל הניתן מסיחי דעת שונים ויסיטו את המשתמש מהפעולה שאותה נרצה שהוא יבצע. לקמפיינים המובילים אל המיני-סייט חשיבות מכרעת להצלחתו שכן בלעדיהם התנועה באתר תהיה דלה ולא תשיג את המבוקש.

אתרי תדמית

אתר תדמית הוא הפנים של העסק במרחב האינטרנטי. הוא כולל בתוכו פרטים אודות העסק, דף יצירת קשר, השירותים אותם העסק מציע, מבנה העסק ועוד. מטרת אתר התדמית היא בעיקרה שיווקית. צורת הגשת התוכן באתר חשובה שכן ככל שתהיה מרשימה יותר סביר שתוביל לתוצאות טובות יותר. חשוב להדגיש באתר התדמית במה העסק המוצג נבדל ממתחריו ולמה כדאי לבחור דווקא בו לשרת את צרכינו. מעבר להיותו אתר שנועד למשוך לקוחות חדשים, הוא משמש גם כאתר לשימוש לקוחות קיימים. מבנה אתר תדמיתי מגיע לרוב לעד  עמודי תוכן המכילים מידע שיווקי, לעיתים מצרפים גם מאמרים מקצועיים בנושא שבו עוסק העסק על מנת לקדם אותו במנועי החיפוש השונים שסורקים את התוכן.

אתרי תוכן

אתרי תוכן הם אתרים בעלי מערכת ניהול תוכן מתקדמת, המאפשרת הוספההסרה של תכנים ועריכתם ללא הגבלה. בשונה מאתרי תדמית, אתרי תוכן מכילים תוכן מקצועי רב. אתר תוכן "קונה" את אמינות המשתמשים בו יותר מאשר אתרי תדמית, מכיוון שהנ"ל מתיימר להיות אובייקטיבי. לכן אתרים רבים מנצלים יתרון זה ומשלבים תוכן שיווקי לצד התוכן המקצועי אותו הם מגישים למשתמשים. בנוסף, תוכן ארוך ואיכותי מעודד שהיה ממושכת באתר, מה שגורם לאתר לצבור ניקוד בקרב מנועי החיפוש השונים לרבות גוגל שמתייגים אותו כרלוונטי.

אתרי מסחר אלקטרוני eCommerce

חנות אינטרנטית היא אתר מכירתי בו ניתן לקנות מוצרים. בחלק מאתרי המסחר באינטרנט המשתמש יכול גם להעלות מוצרים ולהציע אותם למכירה כמו לדוגמא באיביי או באליאקספרס.

כל זאת ללא תיווך אנושי. כל פעולות הרכישה מתבצעות באופן אוטומאטי ובכך חוסכות מבעל האתר עבודה ומשאבים. ניתן להגדיר באתרי המסחר הגדרות שונות החל מאזורי משלוח, מבצעים, קופוני הנחה, מועדון לקוחות ועוד. בנוסף החנות האינטרנטית חוסכת עלויות שכירות עבור עסקים שמתקיימים ברשת בלבד ולכן היא אטרקטיבית מאוד עבור סוחרים רבים. אתרי חנות ecommerce בעלי מערכת לניהול מוצרים ומלאי ומשלבים אפשרות לסליקה באינטרנט. מומלץ כמובן שהרכישה תתבצע באופן מאובטח על מנת להבטיח את חסיון הנתונים המוזנים על ידי משתמשיכם.