אם אתם משתמש במודעות פייסבוק – או שאתם מתכוונים להשתמש בהם בעתיד – יש כלי מפתח שעליכם להכיר ולהתחיל להשתמש בו באופן מיידי על מנת להפיק את המירב מתקציב המודעות החברתיות שלכם: פייסבוק פיקסל.

מהו פייסבוק פיקסל?

פייסבוק פיקסל הוא קוד שאנו מטמיעים באתר האינטרנט של העסק המשווק. הכלי מסייע לנו לעקוב אחר המרות ממודעות בפייסבוק, לבצע אופטימיזציה של מודעות על סמך נתונים שנאספו, לבנות קהלים ממוקדים למודעות עתידיות, ולשווק מחדש ללקוחות מובילים – אנשים שכבר נקטו פעולה כלשהי באתר שלך.

השיטה פועלת על ידי הצבת קבצי cookie והפעלתם כדי לעקוב אחר המשתמשים שמקיימים אינטראקציה עם האתר שלך ועם מודעות הפייסבוק שלך.

יתרונות השימוש בפיקסלים בפייסבוק

ישנן מספר דרכים שבהן תוכל להשתמש בנתונים שנאספו ממעקב פיקסלים בפייסבוק כדי למקד את אסטרטגיית הפרסום שלנו בפייסבוק.

מעקב אחר אחר המרות

פייסבוק פיקסל מאפשר לנו לעקוב אחר האופן שבו אנשים מקיימים אינטראקציה עם האתר לאחר צפייה במודעת הפייסבוק של העסק.

כך נוכל גם לעקוב אחר לקוחות בכל המכשירים בהם הם משתמשים ונדע אם אנשים נוטים לראות את המודעות שלכם בנייד, אך לעבור למחשב לפני ביצוע הרכישה – או אולי להיפך. מידע זה יכול לעזור לנו לחדד את אסטרטגיית המודעות  ולחשב את ההחזר על ההשקעה של העסק.

שיווק מחדש

נתוני מעקב של פיקסלים מאפשרים להציג מודעות ממוקדות בפני אנשים שכבר ביקרו באתר. נוכל להגיע לרמת פרסונליזציה גבוהה – לדוגמה, נוכל להציג בפני אנשים מודעה עבור המוצר המדויק שהם נטשו בעגלת קניות או נוספו לרשימת מועדפים באתר שלך.

צור קהלים דומים

פייסבוק יכול להשתמש בנתוני המיקוד כדי לעזור לנו לבנות קהילות דומות של אנשים שיש להם סימוני 'אהבתי', תחומי עניין ודמוגרפיה דומים לאנשים שכבר מקיימים אינטראקציה עם האתר, ובכך לעזור לנו להרחיב את בסיס הלקוחות הפוטנציאלי של העסק שלך.

הרצת מודעות אפקטיביות

שימוש בפיקסלים של פייסבוק יכול להפוך את המודעות של העסק שלך ליעילות יותר על ידי שיפור האיכות של המודעות שאנו מפעילים, ועל ידי שיפור המיקוד של האנשים שרואים אותן.

בנוסף לשיפור המודעות שלך על סמך מעקב אחר היעילות שלהן, תוכל להשתמש בנתוני פיקסלים של פייסבוק  כדי להבטיח שהמודעות שלך ייראו על ידי האנשים שסביר להניח שיבצעו את הפעולה הרצויה.

כיצד להשתמש בפיקסלים בפייסבוק

ניתן להשתמש במעקב הפיקסלים של פייסבוק כדי לאסוף נתונים על שני סוגים שונים של אירועים: קבוצה של תשעה אירועים סטנדרטיים שפייסבוק הגדיר מראש, או המרות מותאמות אישית שהגדרת בעצמך "אירוע" הוא פעולה שהמשתמש מבצע באתר האינטרנט שלך.

אירועים סטנדרטיים

תשעה אירועים סטנדרטיים בפייסבוק פיקסל שעבורם אתה יכול פשוט להעתיק ולהדביק קוד סטנדרטי של אירוע בפייסבוק הם:

 • צפיה בתוכן:  מישהו נוחת בדף האתר שלך.
 • חיפוש: מישהו משתמש בפונקציית החיפוש כדי לחפש משהו באתר שלך.
 • הוסף לעגלה: מישהו מוסיף מוצר לעגלת הקניות באתר שלך.
 • הוסף לרשימת משאלות: מישהו מוסיף מוצר לרשימת משאלות באתר שלך.
 • צ'קאווט:  מישהו מתחיל את תהליך הקנייה כדי לקנות משהו מהאתר שלך.
 • הוסף פרטי תשלום:  מישהו מזין את פרטי התשלום שלו בתהליך הרכישה באתר שלך.
 • בצע רכישה: מישהו משלים רכישה באתר שלך.
 • Lead: מישהו נרשם לרשימה או מזדהה כליד באתר שלך.
 • הרשמה מלאה:  מישהו משלים טופס הרשמה באתר שלך, כגון עבור מוצר מנוי.

המרות מותאמות אישית

ניתן להשתמש באירועי המרה מותאמים אישית במקום באירועים סטנדרטיים, או כדי לאסוף פרטים נוספים מאירועים רגילים של פיקסלים בפייסבוק שיכולים לספק.

המרות מותאמות אישית משתמשות בכללי כתובות אתרים על סמך כתובות אתרים ספציפיות או מילות מפתח של כתובות אתרים. כך למשל נוכל להשתמש במעקב אחר פיקסלים בפייסבוק כדי להקליט תצוגות של קטגוריה מסוימת של סחורה באתר שלך, במקום לעקוב אחר תצוגות של כל התוכן באמצעות האירוע הרגיל "הצג תוכן" – אולי כדי להפריד בין בעלי כלבים מבעלי חתולים על סמך אילו חלקים באתר האינטרנט שלך הם צפו.

לפני שנוכל להשתמש בהמרות מותאמות אישית לפיקסלים של פייסבוק עלינו לעזור לפייסבוק להבין את הפרטים של אירוע ההמרות שאחריו ברצוננו לעקוב. לשם כך, נפנה אל מנהל המודעות פייסבוק ולאחר מכן נעבור להמרות מותאמות אישית ונלחץ על צור המרה מותאמת אישית כדי להגדיר את אירוע ההמרות המותאם אישית באמצעות כללי כתובת אתר.

ניתן גם ליצור אירועים מותאמים אישית לפיקסלים בפייסבוק על ידי הוספת פרטים נוספים לאירועים רגילים באמצעות פיסות קוד נוספות הנקראות פרמטרים. אלה מאפשרים לנו להתאים אישית את האירועים הסטנדרטיים על בסיס:

 • כמה שווה אירוע המרה
 • שם מוצר, קטגוריה או מזהה
 • מספר הפריטים שמישהו מוסיף לעגלת הקניות שלהם
 • מחרוזת חיפוש ספציפית
 • מעמד הרישום

כיצד ליצור פיקסל פייסבוק ולהוסיף אותו לאתר שלך

עכשיו שאתה יודע אחרי מה אתה יכול לעקוב אחר, ולמה אתה רוצה לעשות זאת, זה הזמן ליצור פיקסל משלך ולהטמיע אותו לעבוד באתר האינטרנט שלך.

שלב 1: צור את הפיקסלים שלך

מתוך מנהל המודעות שלך בפייסבוק לחץ על סמל המבורגר (≡) ובחר פיקסלים .

תמונה מתוך Ads Manager

לאחר מכן לחץ Create a pixel

תמונת הסבר Pixel

תן שם לפיקסל שלך, קבל את התנאים ולחץ על הבא. בעת בחירת שם הפיקסל, זכור שאתה מקבל פיקסל אחד בלבד עבור כל חשבון מודעה, כך שהשם צריך לייצג את העסק שלך, במקום מסע פרסום ספציפי.

תמונת הסבר Facebook Pixel

שלב 2: הוסף את קוד הפיקסל לאתר שלך

על מנת להטמיע את הפיקסל לאסוף מידע באתר האינטרנט שלך, עלינו להתקין קוד בדפי האינטרנט שלך. ישנן שתי דרכים לעשות זאת, אנחנו נשתמש בשיטת ההעתקה וההדבקה. האפשרות השנייה היא להשתמש במנהל אינטגרציה או תג.

לחץ על העתק והדבק את הקוד .

תמונת הסבר התקן Pixel

העתק והדבק את קוד הבסיס של הפיקסלים בקוד ה-header של האתר שלך – כלומר, פרסם אותו אחרי התגאך לפני התג </ head>.  אתה צריך להדביק אותו לתוך כל דף, או לתוך התבנית שלך אם אתה משתמש באחת. לאחר שתסיים, לחץ על הבא.

תמונת הסבר Facebook Pixel

העתק את קוד האירוע המתאים בהתאם לפעולות שברצונך לעקוב אחריהן באתר שלך. עבור קוד המרה מותאם אישית, לחץ עלאירוע מותאם אישיתמאמר העזרה של Facebook יכול לעזור לך להבין איזה סוג של הגדרה הוא הטוב ביותר עבורך: בסיסי, מומלץ או מתקדם.

תמונת הסבר Facebook Pixel

הדבק את קוד האירוע במיקום המתאים בדף האינטרנט שלך על סמך הפעולה שברצונך לעקוב אחריה. הוא אמור להופיע מתחת לתג </ head> עבור דף חדש שנפתח כתוצאה מהפעולה המעקב (כמו דף תודה). לחלופין, תוכל לצרף את הקוד למרכיבי HTML ספציפיים, כגון לחצנים שמפעילים פעולות בתוך דף. בסיום, לחץ על הבא

תמונת הסבר Facebook Pixel

שלב 3: וודאו שהפיקסלים שלך עובדים בפייסבוק

לפני שתתחיל להסתמך על הנתונים מהפיקסלים שלך בפייסבוק, עליך לוודא שהוא פועל כראוי.

 1. הורד את הרחבת עוזר הפיקסלים של Facebook עבור גוגל כרום
 2. בקר בדף שבו התקנת את הפיקסלים של פייסבוק. אם התוסף מוצא את הפיקסל, הסמל </> יהפוך לכחול, ופופאפ יציין כמה פיקסלים נמצאים בדף. פופאפ גם יגיד לך אם הפיקסלים שלך עובדים כראוי. אם לא, התוסף יספק מידע אודות השגיאה כדי שתוכל לבצע תיקונים.
תמונה מתוך pixel helper